‪...‬טוען
 

הגינה הקהילתית ביובלים - מקומות 

יובלים תאריך : 2013-07-01 | כתב : עמית כהנא

17309825 701555416683146 4477707957322937264 N
הגינה הקהילתית ביובלים היא אחת הגינות הוותיקות במשגב, בה פועלים באופן קבוע תושבי היישוב בעבודה התנדבותית ומגדלים תוצרת חקלאים משותפת.


הגינה הקהילתית ביובלים הוקמה לפני כחמש שנים, ומאז פועלת באופן קבוע, כאשר המפגשים בה מתרחשים פעם בשבוע או שבועיים. הגינה ממוקמת במרכז היישוב, בצמוד לכיכר המרכזית, וגודלה הוא כעשרים על שלושים מטר רבוע. הגינה הוקמה לראשונה על ידי קבוצה של בני נוער יזמים, ולאחר כשנתיים שופצה משמעותית על ידי גרעין מתנדבים מהיישוב. המפגשים בגינה פתוחים לכולם, הורים וילדים כאחד, וכוללים עבודה וטיפוח הגינה, מוזיקה, בישול ואכילה משותפת. את תוצרי הגינה מחלקים בין המשתתפים. אחת הפעילויות המשמעותיות והזכורות לטובה שבוצעו בגינה, למשל, הייתה בניית ערוגות, שיפוץ בקתה קטנה לצד הגינה והכנת פיתות על טבון, בה נכחו עשרות משתתפים. הגינה משמשת גם כן כמקום מפגש קהילתי, לבני נוער ולמבוגרים כאחד, גם מחוץ לשעות הפעילות.

מטרת הגינה הקהילתית היא ליצור מרחב מפגש לא רשמי, ללא מסגרת מחויבויות מוגדרת, בו ילדים והורים יכולים להתבטא, להסתקרן, לחקור ולהתנסות יחדיו בחוויות אמתיות בין-אישיות. הגינה מאפשרת ליצירת קרבה בין תושבי היישוב, ובין הורים לילדים, דרך עבודה משותפת והתנדבותית, מאוד חברותית ואנושית. כמו כן, הגינה נותנת מושג מהו כוחה של קהילה, שפועלת למטרה משותפת ומציגה בגאווה את תוצרי עבודתה.
"גינה קהילתית" יובלים "שמירה על הסביבה"